Rapida Money- pożyczka dla zadłużonych z poręczycielem

Rapida pożyczka z gwarantem – informacje i opinie

Siedziba firmy pożyczkowej Rapida
Ocena: {mainvote}
Kwota pożyczki: 2500 - 25000
Wiek: 18 - 75 lat
Darmowa pożyczka: NIE
Okres pożyczki: 12 - 60 miesięcy
Sprawdza BIK NIE
Sprawdza BIG NIE
Credit Check NIE
Możliwość rat TAK
Przedłużenie TAK
Czas oczekiwania nawet w 24 godziny od weryfikacji wniosku
 

Pożyczka Rapida – jak jest?

Rapida to łatwo dostępna pożyczka dla zadłużonych, z poręczycielem (gwarantem) już przeciera nowe szlaki na polskim rynku pożyczek pozabankowych. Bez fajerwerków, bez "pięknej" strony www. Prawdę mówiąc serwis pożyczki wygląda tak jakby robił go zrobił średnio uzdolniony gimnazjalista, nikogo oczywiście nie obrażając. Daje jednak to, czego złakniony jest niejeden klient firm pożyczkowych.

W Rapida Money nie osądzamy cię na podstawie historii kredytowej!

źr. rapidamoney.pl

mówi firma i tego się trzyma. Ludzie wbrew pozorom lubią konkretne oferty i taka jest omawiana pożyczka.

Jest to pożyczka ratalna udzielana niezależnie od przeszłości kredytowej, jedyny warunek to znalezienie osoby, która poręczy za osobę pożyczającą. Długi okres spłaty i stosunkowo niskie koszty pożyczki to cechy sprzyjające popularności tej oferty. Z drugiej strony produkt jest tak nietypowy, że z jego zrozumieniem mają problemy nawet na niektórych portalach pożyczkowych. Czego ja jednak nie usprawiedliwiam, czytajmy koledzy, czytajmy - wiele się wtedy wyjaśni. Jeśli nurtują Cię pytania po co firmie Twój numer karty płatniczej, dlaczego gwarant powinien mieć nieruchomość zapraszam do lektury. Tym razem nie obiecuję, że będzie krótko. Pożyczka w old fasion style wymaga podobnego traktowania.

Czy Rapida to darmowa pożyczka?

Nie. I ciężko się dziwić przy tego rodzaju pożyczce. Klient raczej oczekuje, że w ogóle ją otrzyma, a w takiej sytuacji nie liczą się promocje i koszty, chociaż te ostatnie w Rapida Money są wyjątkowo niskie.

Czy Pożyczka Rapida Money sprawdza rejestry dłużników?

W zasadzie nie ma to znaczenia, ze względu na charakter tej pożyczki. Jednak gwoli ścisłości, jasnym powinno być, że firma sprawdza rejestry dłużników, chociażby po to by określić możliwości finansowe zainteresowanego pożyczką. Przecież zdajemy sobie sprawę, że jest to przede wszystkim pożyczka dla zadłużonych. Zatem jeśli Twoje dane znajdują się w BIK czy w BIG, nie ma to znaczącego wpływu na uzyskanie pożyczki.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę?

Co godne uwagi pożyczkę mogą otrzymać nie tylko obywatele polscy zamieszkujący stale na terenie Polski ale również osoby posiadające kartę stałego pobytu na terenie Polski. Poza tym:

 • nie można zalegać ze spłatą innych pożyczek wobec Rapida,
 • przed wypłatą Pożyczki trzeba podać numer karty płatniczej lub karty kredytowej,
 • należy upoważnić pożyczkodawcę do pobierania comiesięcznych rat z karty kredytowej lub płatniczej,
 • koniecznie trzeba wskazać gwaranta.

Zastanawiałeś się po będzie potrzebny numer karty płatniczej? Oto otrzymałeś odpowiedź. Raty spłacane są jak w poleceniu zapłaty - na wniosek pożyczkodawcy. Firma obciąża Twoją kartę i eliminuje tłumaczenia typu "przelew zaginął". Proste? Oczywiście jeśli masz problem z kartą opcja płatności przelewem też jest uwzględniona, ale prawdopodobnie obniża Twoje perspektywy na otrzymanie pożyczki. Zatem jeśli nie masz jeszcze karty może czas się za taką rozejrzeć, chociażby za kartą prepaid która uchowa się nawet przed komornikiem.

Jak uzyskać pożyczkę w Rapida Money?

 1. Należy odwiedzić stronę pożyczkodawcy (lub biuro pośrednika) i złożyć wniosek o pożyczkę - to kwestia wypełnienia prostego formularza online dotyczącego dochodów oraz miesięcznych wydatków.
 2. Jeśli Rapida zaakceptuje zgłoszenie zostaje wysłany link do gwaranta, który wypełnia i podpisuje swoją część wniosku.
 3. Krótka rozmowa telefoniczna z Pożyczkobiorcą oraz gwarantem, w celu potwierdzenia szczegółów i upewnienia się, że obie strony rozumieją swoje obowiązki.
 4. Wypłata pożyczki na konto gwaranta.

Podkreślana konieczność rozmowy telefonicznej i troska o to aby wszyscy wiedzieli w jaki produkt wchodzą jest przeszczepiona z brytyjskiego odpowiednika Rapida Money. Tam podkreślane jest działalność w starym stylu. Być może to tylko zabieg marketingowy, być może w brytyjskim społeczeństwie wciąż żywy jest mit angielskiej flegmy. Zatem, być może pali się ale warto ustalić czy wiesz jak użyć wiadra, które Ci właśnie dajemy.

Jaka jest rola poręczyciela - gwaranta pożyczki?

Można rzec standardowa, ma on zabezpieczyć spłatę pożyczki swoimi dochodami, gdyby pożyczkodawca przestał spłacać raty. Jednak w normalnym kredycie żyrant potrzebny jest do zaciągnięcia większej kwoty, a pożyczający musi mieć zdolność kredytową. W Rapida poręczenie gwaranta umożliwia zaciągnięcie jakiejkolwiek pożyczki osobie traktowanej przez banki per noga.

Co istotne gwarant powinien być właścicielem nieruchomości na terenie Polski. To jak wydaj się kolejny warunek zapożyczony wprost z wysp. W Polsce mimo, że nie jesteśmy bogatym krajem fakt bycia właścicielem domu czy mieszkania jest traktowany jako pewna oczywistość. Z różnych powodów na wyspach tak nie jest i w kraju, gdzie jest masa najemców posiadanie nieruchomości to wyznacznik statusu materialnego. Jako ciekawostkę można potraktować, że gwarantem w pożyczce dostępnej za kanałem może być osoba, która udowodni posiadanie odpowiedniego statusu majątkowego.

Gdy pożyczkobiorca opóźnia się ze spłatą raty ujawnia się główna rola gwaranta. Staje się on odpowiedzialny za uiszczenie płatności kredytu.

Czym skutkuje niespłacenie pożyczki przez pożyczkobiorcę?

Postępowanie zmierzające do odzyskania wierzytelności w Rapida Money nie będzie odbiegać od rynkowych standardów, poza pierwszym etapem. Jeśli płatność nie zostanie dokonana w terminie niezwłocznie jest o tym informowany zarówno pożyczkobiorca jak i gwarant. Pożyczkodawca w pierwszej kolejności spróbuje rozwiązać problem z pożyczkobiorcą, dopiero po 15 dniach zaległości podjęta zostanie próba jej odzyskania z karty gwaranta.

Warto w takich momentach pamiętać, że w dowolnym czasie można złożyć wniosek o zmianę terminu płatności raty pożyczki, pożyczkodawca odniesie się do wniosku w ciągu 7 dni od otrzymania takiego wniosku. Jeżeli przesunięcie terminu spłaty nastąpiłoby na wskutek decyzji Rapida klient jest o tym informowany z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Dwa miesiące wynosi również termin wypowiedzenia Umowy Pożyczki dla obu jej stron. Firma umożliwia złożenie wypowiedzenia także za pośrednictwem poczty elektronicznej

Czy Rapida to pewna pożyczka?

Na początek posłużmy się cytatem ze strony pożyczkodawcy:

Rapida Money jest nowo powstałą firmą na rynku polskim, ale w udzielaniu pożyczek mamy duże doświadczenie. Działamy w Wielkiej Brytanii już od 2005 roku.

źr. rapidamoney.pl

W mojej opinii to duże uproszczenie, chyba niepotrzebne i kiepskie w przypadku tej pożyczki. Kiepskie gdyż firma na prawdę ma się czym pochwalić i nie potrzebne jej do tego, żadne opinie z darmowych serwisów. Tak jak nie potrzebuje ich Provident, Wonga czy swego czasu Vanquis Bank (tak, ten ostatni już nie działa w Polsce, ale raczej jest to wina tego, że polski rynek nie dorósł do takiej oferty). Jeśli firma będzie działać w Polsce tak jak na rynku brytyjskim to wierzę, że w swoim segmencie stanie się taką właśnie potęgą jak wymienione firmy w swoich.

Zobaczcie dlaczego uważam, że firma jest godna zaufania.

Kapitał właściciela Rapida

Rapida sp z o.o. bo tak właściwie nazywa się firma udzielająca pożyczek w Polsce (wszędzie powielany dopisek Money ma raczej związek z nazwą domeny RapidaMoney) jest współwłasnością Richmond Group Limited (3600 udziałów o łącznej wartości 180.000,00 zł) i Pana Sama Alfreda Wells (400 udziałów o łącznej wartości 20000,00 zł). Na marginesie Mr. Sam Wells piastuje funkcję dyrektora w tej pierwszej. Rapida jest firmą polską, co podkreślam ze względu na wszem i wobec powtarzane jak mantrę stwierdzenie, że jest to pożyczka brytyjska. Brytyjski może być kapitał, Brytyjczycy mogą być jej właścicielami ale firma jest polska, bo w Polsce jest zarejestrowana jako samodzielny podmiot.

Richmond Group Lltd - wlaściciel pożyczki Rapidainformacja o właścicielu firmy Rapida, źr://bloomberg.com

Richmond Group Ltd to firma założona w 1999 roku w Wielkiej Brytanii (źr. bloomberg.com). Dysponuje ona sporym kapitałem, który inwestuje w różne przedsięwzięcia m.in. z sektora finansów. O tym jak spore możliwości finansowe ma Richmond Group LTD niech świadczy chociażby fakt, że pojedyncze inwestycje zaczynają się od 100 tys funtów brytyjskich i sięgają 10 milionów funtów na maksimum 18 miesięcy.

W zasadzie na tym można by skończyć udowadnianie jak poważna firma stoi za pożyczką Rapida Money. A co ciekawszych odesłać po więcej informacji na stronę firmową http://www.therichmondgroup.co.uk/portfolio. Rodzi się dodatkowe pytanie:

Czy firma ma doświadczenie w udzielaniu pożyczek konsumentom?

Tak, w zasadzie Rapida Money to siostrzany serwis do oferowanej na wyspach pożyczki Amigo (https://www.amigoloans.co.uk) Firma ta pod różnymi nazwami działa już od 2003 roku (źr. https://beta.companieshouse.gov.uk/company/04841153).

Obie pożyczki mają podobny układ strony www:

rapida amigo porownanie pozyczek na ratyRapida bardzo podobna do amigo w Wielkiej Brytani

Obie kierują swoją ofertę do ludzi ze złą historią kredytową, a uzyskanie pożyczki dla zadłużonych możliwe jest dzięki gwarantowi. W obu krajach szanse na pożyczkę mimo długów zdecydowanie rosną jeśli gwarant jest właścicielem nieruchomości. Nawet maksymalne RRSO pożyczek jest identyczne i wynosi 49.9%. Jeśli ktoś dociekliwy uzna za błąd kropkę przed dziesiątymi częściami procenta, niech zważy, że tak zapisuje się liczby praktycznie na całym świecie. Prawdopodobnie nikt racjonalnie nie jest w stanie wytłumaczyć czemu w Polsce nawet uniwersalny język matematyki posługuje się swoimi regułami.

Wracając do pożyczki, dzięki temu podobieństwu do Amigo, spróbujmy sobie wyobrazić jak w przyszłości mogłaby wyglądać oferta Rapida Money:

 1. Większa kwota pożyczki - już dziś na wyspach pożyczka może wynieść nawet 10.000 funtów (ok. 49,500 złotych) na 5 lat i jak się podkreśla można ją dostać ze złą historią kredytową (czyli jak u nas) czy będąc przedsiębiorcą. Może to być nawet pożyczka dla bezrobotnych, gwarant rozwiązuje wszystkie przeszkody. 
 2. Pożyczka na zakup samochodu, Amigo Cars produkt podobny do działającego u nas Mogo, dzięki któremu można kupić samochód mając długi.
 3. Pożyczka pozwalająca odbudować zdolność kredytową pożyczkobiorcy.

Wiarygodność Amigo z kolei podkreślają:

 • wysoka ocena w poważnym serwisie opinii TRUSTPILOT (9.4/10 pkt.),
 • wzmianki w takich tytułach prasowych jak The Mail czy Daily Mail,
 • zdobyte wyróżnienia np. Best Credit Builder Product 2017.

Opinia o pożyczce Rapida Money

Ocena: {mainvote}
Dokładna nazwa firmy: Rapida sp. z o.o.
Siedziba firmy: Elektoralna 13/121, 00-137 Warszawa
Strona Internetowa: www.rapidamoney.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: bd.
Godziny pracy bd.
KRS: 0000647952

49.6% RRSO (zmienna). Reprezentatywny przykład: pożyczasz 15000 zł na 36 miesięcy, płacąc 730.34zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 26291.92 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki w kwocie 3600 zł. Opłata administracyjna w kwocie 4500 zł. Oprocentowanie 10%.

Komentarze   

Igor
-1 #1 Igor 2017-10-20 06:38
Jeżeli ktoś jest spalony w BIK, to Rapida będzie dla niego dobrym rozwiązaniem. Trzeba się liczyć z nieco wyższym RRSO niż w zwykłych ofertach bankowych, ale każdy dostaje pieniądze i w ciągu trzech lat może je spłacić. Uczciwy układ ;)
Cytować

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

pozyczkago250

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Ważne!

 1. Zasady odpowiedzialnego pożyczania
 2. Opłaty, w tym RRSO
 3. Zasady dotyczące przedłużenia pożyczki
 4. Konsekwencje opóźnionej płatności
 5. Konsekwencje braku płatności
 6. Zgodność z krajowymi przepisami dotyczącymi pożyczek
Zawarcie umowy o kredyt lub pożyczkę (chwilówkę, pożyczkę długoterminową) jest poważnym zobowiązaniem, które obliguje do wywiązania się ze wszystkich postanowień zawartej umowy. Odpowiedzialne pożyczanie wymaga trzymania się określonych zasad: pożyczanie tylko takiej kwoty, jaka jest nam absolutnie niezbędna, unikania pożyczek w sytuacji problemów ze spłatą już posiadanych zobowiązań oraz posiadania pewności, że zaciągnięte zobowiązanie będziemy w stanie pokryć. Absolutnie niedopuszczalne jest zaciąganie zobowiązań finansowych na spłatę wcześniejszych kredytów i pożyczek. Ważne, jest aby pamiętać, że każdą chwilówkę, pożyczkę czy kredyt bankowy można spłacić przed terminem. Nie wiąże się to zwyczajowo z naliczeniem żadnych opłat, a wręcz przeciwnie - wiele z firm pożyczkowych oraz instytucji bankowych w Polsce zwraca część prowizji za udzielenie pożyczki.
W przypadku chwilówek i innych pożyczek pozabankowych każdy z klientów może zostać obciążony kilkoma rodzajami opłat wynikających z umowy pożyczki: 1. Opłatą przygotowawczą (pobieraną jednorazowo, często w wysokości zależnej od kwoty udzielanej pożyczki) 2. Prowizją za udzielenie pożyczki 3. Kosztami przedłużenia pożyczki (najczęściej chwilówki) 4. Opłata za ubezpieczenie 5. Kosztami windykacji z tytułu nieterminowej spłaty W przypadki firm oferujących chwilówki internetowe pożyczkodawca może mieć konieczność uiszczenia opłaty rejestracyjnej, którą stanowi koszt przelewu weryfikacyjnego stanowiącego potwierdzenie danych pożyczkodawcy. Opłata rejestracyjna (weryfikacyjna) nie przekracza kwoty 1 zł, zazwyczaj jest to kwota symboliczna np. 1 grosz. W przypadku gotówkowych pożyczek krótkoterminowych roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO - całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażona jako wartość procentowa całkowitej kwoty pożyczki w stosunku rocznym) z reguły jest wyższa niż w produktów finansowych udzielanych przez banki. Przykładowo RSSO chwilówki udzielonej w kwocie 600 zł na okres 12 dni wynosi 1046.5%.
Każda firma oferująca chwilówki daje pożyczkobiorcy możliwość przedłużenia okresu spłaty. Przedłużenie chwilówki odbywa się wyłącznie na wniosek zainteresowanego klienta. Okres, na jaki chwilówka może zostać przedłużona z reguły nie może przekroczyć okresu, na jaki została udzielona pożyczka. Z tytułu przedłużenia okresu spłaty pożyczki związane są opłaty wynikające bezpośrednio z regulaminu pożyczki. Uwaga: opłaty za przedłużenie chwilówki mogą być równe opłatom za jej udzielenie.
Nieterminowa spłata pożyczki wiąże się z obciążeniem pożyczkobiorcy dodatkowymi opłatami z tytułu niewywiązania się z umowy. 1. Odsetki za zwłokę w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego 2. Koszty wysłanych monitów w formie pisemnej lub (oraz) elektronicznej 3. Koszt ubezpieczeni a za każdy dzień zwłoki (jeśli umowa ubezpieczenia była zawarta) 4. Koszty przekazania sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej 5. Opłaty związane z dochodzeniem zwrotu an drodze postępowania sądowego Z niespłaceniem wiążą się dodatkowe opłaty obciążające pożyczkobiorcę: 1) koszty monitów i wezwań do zapłaty; 2) opłaty za nieterminową spłatę (za każdy dzień opóźnienia) lub koszty ubezpieczenia z tego tytułu; 3) odsetki za zwłokę w wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego; 4) koszty dochodzenia zwrotu pożyczki na drodze postępowania sądowego.
W przypadku braku spłaty kwoty pożyczki wierzyciel (firma pożyczająca pieniądze) ma prawo dochodzenia swoich roszczeń już od pierwszego dnia spóźnienia .
Szybkie pożyczki gotówkowe udzielane są na podstawie Kodeksu cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.). Niektóre firmy pożyczkowe stosują też formularze informacyjne dotyczące kredytu konsumenckiego, o których mowa jest w Ustawie o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715).

Porównanie kredytów gotówkowych umieszczonych na tej stronie zostało przygotowane w oparciu o dane wprowadzone przez użytkownika. Porównanie kredytów ma charakter orientacyjny. Przedstawione parametry kredytu gotówkowego nie mogą stanowić podstaw do reklamacji i mogą się różnić od wyliczeń przedstawionych w konkretnym przypadku przez bank/kredytodawcę. Stopa oprocentowania kredytu, całkowita kwota kredytu, rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz rata wyliczone dla reprezentatywnego przykładu, zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku, znajdują się w "szczegółowym opisie" konkretnego produktu, o ile bank/kredytodawca udostępnił takie dane.

Dane przedstawione na stronie zostały zebrane przez nas z najwyższą starannością i rzetelnością, informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), mają one jedynie charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w innych celach. Wiążące warunki udzielenia kredytu zostaną przedstawione przez właściwą firmę, instytucję finansową oraz Bank w trakcie zawierania umowy. Usługi oferowane przez serwis centrum.chwilowkowe.pl są bezpłatne. Administratorem danych osobowych są instytucje finansowe do których wysyłany jest wniosek. Niniejszy serwis nie gromadzi danych osobowych, ani ich nie kopiuje. Logotypy należą do ich właścicieli, a ich prezentacja ma charakter wyłącznie informacyjny.

KONTAKT | Regulamin | Polityka Prywatności

mapa strony

© 2017 Centrum.Chwilowkowe.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Designed By JoomShaper

Szukaj

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych.
Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. OK, akceptuję