Zaimo

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zaimo
zaimo
Aktualna reklama
Strona WWW
zaimo www
Forma umowy internet, SMS, Android
Kwota pożyczki 500 - 15.000
Max. termin spłaty 36 miesięcy
Możliwość przedłużenia TAK
Wiek pożyczkobiorcy min. 18 lat
Dochód TAK
Umowa o pracę NIE
Metoda wypłaty:
 • Przelew
 • Przekaz

TAK
NIE
Weryfikacja BIK TAK
BIG:
 • Infomonitor
 • KRD
 • ERIF
 • KBIG

TAK
TAK
TAK
NIE
Koszty windykacji 120 pln
Kraj NIEMCY
Dane kontaktowe Kredito24 Polska Sp. z o.o.
Ul. Chmielna 19
00-021 Warszawa
NIP 5252534005
REGON 146209184
KRS 0000429058
Infolinia +48 22 3074627
Godziny otwarcia
• pn -pt
• sobota
• niedziela
24h na dobę (internet)
Firmy powiązane:

Kredito24
Pandamoney
strona internetowa zaimo.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Siedziba
zaimo kredito biura

Zaimo - weź pożyczkę

Takim oto hasłem wita nas strona Zaimo.pl. Kto tak zachęca nas do wzięcia pożyczki? Nie tak dawno opisywaliśmy Pandamoney,  markę będącą własnością Kredito24, a już firma wchodzi na rynek z kolejnym produktem. O ile Pandamoney to swoistego rodzaju konkurencja dla Kredito24, to Zaimo ma zapewne stanowić „konkurencję" dla Kredito24 Raty. Specjalnie mówię tutaj o konkurencji w cudzysłowie, gdyż klienci mają wrażenie konkurencyjności ofert, a niezależnie od ich wyboru na końcu zyskuje ta sama firma. Zatem zjawisko znane ze sklepów internetowych jest z powodzeniem adaptowane na potrzeby pożyczek.

O stronie internetowej pożyczki wypada powiedzieć jedynie tyle, że nie odbiega od standardów trzymanych przez rodzeństwo – no może brak RRSO wyliczanego na bieżąco, ale ze względu na niską przydatność tego wskaźnika można darować firmie to „uchybienie". Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, pod ręką znajdziesz warunki umowy pożyczki, politykę prywatności czy formularz informacyjny. Jest też zaczątek bloga obok FB, Twittera i Google+, powoli zaczynamy się przyzwyczajać do społecznościowych działań marek ze stajni Kredito24.

Przyjrzyjmy się ofercie.

Pożyczka ratalna w Zaimo

Firma pożyczkowa oferuje w tym wypadku kwotę od 500 zł do 6000 zł spłacanych w ratach (od 1 do 12). RRSO takiej pożyczki w zależności od terminu spłaty i wiarygodności klienta jest obliczane dopiero po złożeniu wniosku. Co ciekawe -  prowizja pożyczki jest różna w zależności od efektów weryfikacji klienta i np. przy 12 ratach może wynieść od 5 do 12%. Różnica jak widać jest dosyć spora. W tym miejscu wypada wspomnieć o błędzie, jaki znajduje się we wzorze umowy na stronie pożyczkodawcy, dotyczącym kwoty pożyczek, który jakoby startuje od 400 zł:

zaimo kwota pożyczki

Firma chwali się błyskawiczną procedurą przyznawania pożyczki – po wybraniu kwoty i długości okresu spłaty wystarczy wykonać przelew weryfikacyjny (za 1 grosz), wypełnić wniosek i czekać na decyzję. Pieniądze po tej ostatniej przelewane są na wskazane konto w ciągu 10 min. Umowy jednak Kredito nie przyśle w formie papierowej, przyśle jedynie plik, który należy wydrukować i wysłać do pożyczkodawcy. Co ciekawe, tak jak w przypadku Kredito24 można uniknąć opłaty za przelew weryfikacyjny korzystając z usługi KontoConnect. Wymaga to jednak de facto zalogowania się do własnego konta bankowego za pośrednictwem aplikacji prywatnej firmy. Zatem lepiej chyba jednak odżałować wspomniany 1 grosz.

Ponieważ pożyczkę można w zasadzie uzyskać nawet bez przesyłania dokumentów, na początek wystarczy telefon komórkowy, dowód osobisty i konto bankowe. Pożyczka przeznaczona jest dla osób fizycznych na stałe zamieszkujących w Polsce, będących obywatelami RP, które ukończyły 18 rok życia.

Każdy klient jest weryfikowany w wszystkich bazach dłużników BIG (KRD, ERIF i INFOMONITOR) a także za ich pośrednictwem w BIK-u oraz BR.

Wypłatę pożyczki otrzymujemy na konto bankowe i na konto bankowe spłacamy nasze zobowiązanie.

Gdyby nie udało się spłacić pożyczki w terminie (poza odsetkami maksymalnymi) koszty wyegzekwowania należności wynoszą 40 zł za każde z 3 wezwań do zapłaty (firma wzywa do spłaty w 6, 20 i 30 dniu po terminie spłaty) w sumie nie więcej niż 120 zł (więcej informacji o windykacji chwilówek znajdziesz w artykule opisującym zasady windykacji przez firmy pożyczkowe)

Porównanie kosztów tej pożyczki do innych firm jest praktycznie niemożliwe - zwłaszcza mając na uwadze wspomniane zmiany oprocentowania związane ze zdolnością kredytową. Przypominamy jedynie jak wygląda to w konkurencyjnych ofertach.

Porównanie kosztów pożyczki 3000 zł na 12 miesięcy
firmakwota do spłatyRRSOjak zamówić
Zaimo 5875 zł 243% Wniosek
TakTO 4740 zł 147,23% Wniosek
InCredit 5400 zł 229,53% Wniosek

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

feniko200

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Szukaj

Powered by JS Network Solutions