Zaplo - pożyczka ratalna

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pożyczka Zaplo – garść informacji ogólnych na temat oferty pożyczki ratalnej

zaplo siedziba firmy
Ocena: {mainvote}
Kwota pożyczki: 1000 - 10000
Wiek: 21 - 70 lat
Darmowa pożyczka: NIE
Okres pożyczki: od 3 do 36 miesięcy
Sprawdza BIK TAK
Sprawdza BIG TAK
Credit Check TAK
Możliwość rat TAK
Przedłużenie TAK
Czas oczekiwania max. 7 dni
 

Pożyczka Zaplo – jak to działa?

4Finance jest spółką akcyjną, której siedziba znajduje się w Rydze i jest ona właścicielem firmy Zaplo sp. z.o.o. Na tym jednak ścieżka się nie kończy, Zaplo sp. z o.o. nie udziela pożyczek bezpośrednio, a przez pośrednika z siedzibą na Gibraltarze.

Oferuje ona możliwość uzyskania dodatkowego finansowania w postaci pożyczki ratalnej. Klient sam określa okres trwania zobowiązania, na podstawie którego kalkulator automatycznie dobiera wysokość każdej raty. Niestety pożyczkodawca nie daje możliwości zaciągnięcia pożyczki na atrakcyjnych warunkach 0 %, dzięki którym całkowita kwota do spłaty przez klienta byłaby pozbawiona prowizji. Bywa, że pożyczkodawca w ramach przeprowadzanej akcji promocyjnej zachęca klienta do wypróbowania pożyczki poprzez ofertę krótkotrwałego okresu na spłatę zadłużenia bez kosztów.

zaplo pozyczka bez zaswiadczenpożyczka na oświadczenie, źr. zaplo.pl

Na stronie internetowej kilkukrotnie pojawia się informacja o możliwości wnioskowania o finansowanie do 7, a nawet 10 tysięcy złotych bez przedstawienia zaświadczeń o dochodach. Wariant kwoty 10 tysięcy wymaga skorzystania z programu INSTATOR, który pozwala pożyczkodawcy na ekspresowe potwierdzenie danych wnioskującego. Dodatkowym plusem płynącym z jego wykorzystania, jest brak konieczności dokonania przelewu rejestracyjnego o wysokości 1 grosza. Jednakże, w umowie pożyczkowej zawarta została informacja, zgodnie z którą firma Zaplo na potrzeby procesu weryfikacyjnego może zażądać od wnioskodawcy zaświadczeń o dochodach. Często ma to miejsce w przypadku osób z wątpliwą przeszłością kredytową. Trzeba zatem stwierdzić, że ostateczna decyzja o przyznaniu świadczenia zależy od wyniku przeprowadzanej oceny zdolności kredytowej.

Darmowa pożyczka w Zaplo

Pierwsza pożyczka w Zaplo bywa darmowa tylko w okresach promocyjnych i tylko w ograniczonym wymiarze czasu (np 30 dni). Generalnie Zaplo jak przystało na pożyczkę ratalną nie oferuje darmowej pożyczki w jakimś większym wymiarze.

Czy Zaplo zasięga informacji odnośnie wnioskodawcy w Biurach Informacji Gospodarczej i BIK?

Oferta firmy daje możliwość uzyskania stosunkowo wysokiej pożyczki, której spłacanie może zostać rozłożone nawet na okres 24 miesięcy. Fakt ten sprawia, że pożyczkodawca w celu zabezpieczenia powierzonej klientowi gotówki, skrupulatnie przeprowadza ocenę jego zdolności kredytowej. Formularz informacyjny stwierdza, że wnioskodawca zostaje sprawdzony w:

 1. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A
 2. KBIG S.A.
 3. Związek Banków Polskich
 4. Krajowy Rejestr Długów BIG S.A
 5. ERIF BIG S.A 
 6. BIK S.A

zaplo weryfikacja list dluznikowWeryfikacja w bazach dłużników, źr. zaplo.pl

Dla osób walczących o odbudowanie zdolności kredytowej bardzo istotną informacją jest, że Zaplo również raportuje historię spłaty do BIK. Terminowa spłata pożyczki wziętej na większą ilość rat może przyczynić się do odbudowy zdolności kredytowej.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę?

Wykonanie strony internetowej zapewnia klientom bezproblemowe zlokalizowanie przykładowej umowy pożyczkowej, w której znajdują się wszystkie informacje dotyczące analizowanej oferty pożyczki ratalnej. Osoba zainteresowana jest zobowiązana:

 • Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • Być w przedziale wiekowym pomiędzy 21 a 70 rokiem życia,
 • Posiadać obywatelstwo polskie oraz miejsce zamieszkania na terenie Polski,
 • Być zdolnym do spłaty zaciągniętej należności i pozytywnie przejść proces weryfikacji zdolności kredytowej,
 • Posiadać aktywne konto na stronie internetowej, poprzez którą składany jest wniosek,
 • Brak posiadania niespłaconej należności względem pożyczkodawcy.

Co trzeba zrobić, by otrzymać chwilówkę w Zaplo ?

Na rynku pożyczek poza bankowych funkcjonuje wiele firm, dlatego szczególnie ważne jest aby dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ich propozycji. Osoby, dla których oferta firmy Zaplo wydaje się na tyle atrakcyjna by złożyć wniosek o udzielenie pożyczki, są zobligowane do zarejestrowania się na portalu. W następnym kroku ustalana jest wysokość zaciąganej należności i okres jej spłaty. Ostatnim krokiem składania wniosku jest uzupełnienie danych, o które prosi klienta strona.

Dodatkowo należy pamiętać, że nie zawsze otrzymamy wnioskowaną kwotę chociażby ze względu na limit uzależniony od okresu kredytowania. I tak w zależności na jak długo zaciągasz pożyczkę możesz liczyć na:

 • 1 900PLN przy pożyczce do 6 miesięcy,
 • powyżej 2 000PLN przy pożyczce na 6 do 24 miesięcy.

Pod uwagę brany jest również wiek pożyczkobiorcy:

 • klienci w wieku 21 - 24 lat otrzymają maksymalnie 4000 złotych pożyczki,
 • klienci w wieku 25 - 70 lat otrzymają maksymalnie 10.000 złotych pożyczki.

Czy istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty?

Strona internetowa Zaplo jest przejrzysta dla klienta i bogata w szczegółowe informacje prezentowanej oferty. Dokładnych informacji na temat procesu przesunięcia terminu spłaty, które w przypadku firmy Zaplo nazywane jest możliwością skorzystania z wakacji pożyczkowych, zostały przedstawione w umowie pożyczki podpisywanej z klientem. Procedura przedłużenia terminu spłaty przebiega podobnie jak w innych firmach pożyczkowych, jednakże warto zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszy z nich stanowi o tym, że na podstawie ponownej oceny zdolności kredytowej wnioskującego, pożyczkodawca ma prawo odmówić mu przedłużenia okresu spłaty. W umowie podkreśla się także konieczność uregulowania z góry prowizji naliczonej za cały proces, dopiero gdy środki pojawią się na koncie pożyczkodawcy następuje przedłużenie. Aktualnie, w przypadku zaciągniętych zobowiązań na okres 24 miesięcy istnieje możliwość istnieje możliwość czterokrotnego przesunięcia terminu spłaty, za każdym razem o 1 miesiąc. Ile razy można skorzystać z wakacji pożyczkowych zależy od okresu na jaki zaciągnięta jest pożyczka:

 • 3 do  6 miesięcy - 1 raz,
 • 7 do  12 miesięcy - 2 razy,
 • 13 do 18 miesięcy  - 3 razy,
 • 19 do 24 miesięcy - 4 razy.

 Z takich wakacji nie można skorzystać w pierwszym miesiącu spłaty pożyczki ani dwa razy pod rząd. Każdorazowo prowizja za dokonanie takiego zabiegu wynosi 2,5 % całkowitej kwoty pożyczki.

Czym skutkuje niespłacenie pożyczki w Zaplo?

Osoba, która nie skorzysta z proponowanej przez firmę Zaplo, możliwości przesunięcia terminu spłaty i nie ureguluje zaciągniętej należności w odpowiednim czasie, może zostać obciążona karnym odsetkami w wysokości dwukrotności odsetek ustawowych. Firma zastrzega sobie prawo do przeprowadzania czynności mających na celu odzyskanie jej własności a także, przekazania tychże czynności zewnętrznym podmiotom. Po upłynięciu terminu spłaty ostatniej raty, możliwe jest skierowanie sprawy windykacyjnej do sądu oraz przekazanie informacji o zajściu do Biur Informacji Gospodarczej. Fakt ten może niekorzystnie wpłynąć na zdolność kredytową pożyczkobiorcy.

Aplikacja mobilna Zaplo – zarządzanie pożyczką z telefonu

Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem, o którym warto wspomnieć przy opisywaniu Zaplo.pl jest ich pożyczkowa aplikacja mobilna na smartfony działające pod kontrolą systemu Android i iOS. Za jej pośrednictwem, możliwe jest wnioskowanie o uzyskanie pożyczki ratalnej nawet do dziesięciu tysięcy złotych. Jej szata graficzna niemal w całości pokrywa się z tą, która przedstawiona jest na stronie internetowej, zatem korzystanie z programu nie powinno sprawiać większych problemów.

zaplo aplikacja mobilnaaplikacja Zaplo na telefon, źr. zaplo.pl

Blog zawierający porady z zakresu finansów

Firma Zaplo prowadząc politykę, której celem jest rzetelna i profesjonalna obsługa każdego klienta, prowadzi bloga. Dostępny jest on z menu na głównej stronie serwisu .Podstrona zawiera porady, dzięki którym czytelnik może zrozumieć podstawowe zagadnienia ze świata finansów (np. czym zajmuje się BIK i KRD oraz w jaki sposób prowadzone przez nie działania). Pożyczkodawca przekazuje również informacje dotyczące dobrego zarządzania budżetem domowym, które niektórym czytelnikom mogą pomóc w zdobyciu cennej wiedzy.

Drukuj

Opinia o pożyczce ratalnej Zaplo

Ocena: {mainvote}
Dokładna nazwa firmy: Zaplo sp. z.o.o
Siedziba firmy: ul. 17 stycznia 56, 02-146 Warszawa
Strona Internetowa: www.zaplo.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: 22 133 38 88
Godziny pracy Pon. - Piąt.: 8:00 - 22:00
Sob. - Niedz.: 8:00 - 22:00
KRS: 0000483782

Aktualnie proponowana promocja pożyczki Zaplo

zaplo kampania reklamowa

Reprezentatywny przykład pożyczki: Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 107,1%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 3 300 zł; oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt pożyczki 3 159,72 zł (w tym: prowizja 2 805 zł, odsetki 354,72 zł); całkowita kwota do zapłaty 6 459,72 zł, płatna w 24 miesięcznych ratach (23 raty po 269,16 zł i ostatnia 24 rata: 269,04 zł). Kalkulacja na dzień 18.01.2017.

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

feniko200

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Szukaj

Powered by JS Network Solutions