Pożyczka bez BIK cz.1: Ofin.pl

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

bez bik art

Pożyczka bez BIK, czy można dostać chwilówkę bez sprawdzania BIK-u?

Pożyczki i firmy opisane w tym artykule:Ofin.pl, Mini-credit, Ekspres Kasa (krótkoterminowe), Vanquis Bank, Motopożyczka oraz Profi-Credit (długoterminowe).

Wszystkie te firmy znajdziesz w naszej ofercie. I jeśli nie interesuje Cię teoretyczny wstęp kliknij na interesujący Cię produkt aby złożyć wniosek.

Tytułem wstępu wróćmy do pytania zadanego na początku:

Czy istnieją pożyczki bez sprawdzania BIK-u?

Czy potrafisz odpowiedzieć co łączy pożyczki Profi-Credit, Vanquis Bank, Mini-credit, Ofin.pl. M.in. właśnie te firmy informują, że ich pożyczki udzielane są bez (sprawdzania?) BIK-u albo pomimo złej historii kredytowej.

Mija już prawie rok od momentu kiedy UOKiK potępił reklamy, w których firmy sugerują, że nie weryfikują wiarygodności kredytowej klientów i postanowił walczyć z takim przekazem reklamowym.

Informacja ta jest na tyle sugestywna, że spora część witryn internetowych zajmujących się teoretycznie pożyczkami, jako pożyczkę ”bez BIK” opisuje większość chwilówek.

Jeśli założyć, że do pełnych raportów BIK i BR mają dostęp tylko banki i SKOKi, to można przyjąć to stwierdzenie za prawdziwe. Ale niestety nie oddaje to stanu faktycznego, ponieważ do ogólnych informacji na temat historii kredytowej w BIK firmy pożyczkowe mają dostęp chociażby dzięki BIG Infomonitor. Biuro Informacji Gospodarczej w swoich raportach załącza właśnie taki „wyciąg” z BIK-u. Wiele firm pożyczkowych pośrednio informuje o dosyć istotnym szczególe np. TAKTO:

„Wypełniając formularz kredytowy w naszym serwisie www wyrażasz zgodę na: (i) pozyskiwanie z BIG InfoMonitor Twoich informacji gospodarczych oraz umocowanie TAKTO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka jawna do złożenia w Twoim imieniu, za pośrednictwem Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., w Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz Związku Banków Polskich bezterminowego upoważnienia do udostępniania danych (wyróżnienie redakcji) gospodarczych przetwarzanych przez te instytucje, w zakresie niezbędnym do dokonania oceny Twojej wiarygodności płatniczej i oceny ryzyka kredytowego, celem ujawnienia ich przez BIG InfoMonitor S.A TAKTO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka jawna (ii)”

źr. https://www.taktofinanse.pl/aktualnosci - zobacz na zdjęciu: takto warunki

Filarum.pl:

„Wnioskodawca zobowiązany jest udzielić Pożyczkodawcy umocowania do złożenia w jego imieniu, za pośrednictwem biur informacji gospodarczych w rozumieniu ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu i wymianie danych gospodarczych w Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz w Związku Banków Polskich – System Bankowy Rejestr, (wyróżnienie redakcji) bezterminowego upoważnienia do udostępnienia danych gospodarczych przetwarzanych przez te instytucje, w zakresie niezbędnym do dokonania oceny wiarygodności płatniczej i oceny ryzyka kredytowego Wnioskodawcy, celem ujawnienia ich Pożyczkodawcy.”

 źr. https://filarum.pl/Home/TermsAndConditions zobacz na zdjęciu: filarum warunki male

Jeśli wziąć pod uwagę to, że BIG Infomonitor to podstawowe źródło informacji o historii kredytowej pożyczkobiorcy, to gdzie można dostać pożyczkę bez BIK? Czy istnieją pożyczki bez BIK lub oferty dla zadłużonych (osób ze złą historią kredytową)?

Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w niniejszej serii artykułów.

Zacznijmy od tego, że biorąc pod uwagę przewlekłość postępowań sądowych to zanim zakończy się postępowanie zakończone zakazem takiej reklamy może upłynąć 3 -4 lat (oto krajowe realia). Zatem niektóre firmy wciąż używają tej formy reklamy. W każdym razie do czasu pierwszego wyroku nie będziemy wiedzieć czy ich ryzyko się opłaciło – w końcu sąd może równie dobrze poprzeć stanowisko tych firm, a nie urzędników UOKiK. Parabanki mogą emitować reklamy, dopóki nie zakaże im tego prawomocny wyroku sądu. Dowód? Proszę bardzo:

Ofin.pl

Co to jest: „krótkoterminowa usługa finansowa oferowana w sposób szybki, prosty, bez zbędnych formalości oraz bez sprawdzania historii kredytowej w BIK”? (pisownia oryginalna, wyróżnienie redakcji). Jeśli wierzyć danym na stronie www to jest mikropożyczka w Ofin.pl. Może mieć to uzasadnienie w tym, że jak sugeruje firma, sprawdza swoich klientów tylko w KRD (chociaż w formularzu informacyjnym jest jeszcze mowa o BIG ERIF).

ofin bez bik

 

ofin bez bik 2

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

feniko200

Pozostałe artykuły

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Szukaj

Powered by JS Network Solutions