Ekspreskasa

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ekspreskasa
ekspreskasa logotyp
Aktualna reklama
ekspreskasa.pl
Strona WWW
ekspreskasa strona internetowa
Forma umowy internet, telefon
Kwota pożyczki 100 - 2.000
Max. termin spłaty 60 dni
Możliwość przedłużenia TAK
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 70 lat
Dochód NIE
Umowa o pracę NIE
Metoda wypłaty:
 • Przelew
 • Przekaz

TAK
NIE
Weryfikacja BIK NIE
BIG:
 • Infomonitor
 • KRD
 • ERIF
 • KBIG

NIE
TAK
TAK
NIE
Koszty windykacji 130 pln
Kraj Finlandia
Dane kontaktowe Ferratum Bank Ltd
ul. Braniborska 2/10
53-680 Wrocław
Siedziba firmy Ferratum Bank Ltd
14 High Street
Sliema SLM 1551, Malta
NIP  n/d
REGON  n/d
KRS  n/d
Infolinia +48 71 7162222
Godziny otwarcia
• pn -pt
• sobota
• niedziela

9:00 - 21:00
10:00 - 18:00
-
Firmy powiązane:

Ferratum Group
strona internetowa ekspreskasa.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta Ferratum Bank

Pomimo, że opisujemy tutaj kolejną pożyczkę pozabankową firmuje ją instytucja posiadająca licencję bankową na Malcie. Jest to Ferratum Bank wchodzącej w skład grupy Ferratum, która z kolei swoją siedzibę ma w Helsinkach. Jest to podobna sytuacja do Novum Banku właściciela pożyczki Cashper. Wynika z tego jeden istotny fakt, do zawartej umowy będzie miało zastosowanie prawo Malty.

Strona internetowa pożyczki jest zdecydowanie przejrzysta i zawiera wiele informacji, czasem jednak ze sobą sprzecznych np. w jednym miejscu przeczytamy, że o pożyczkę mogą się starać osoby do 70 roku życia, by w innym było to już 75 lat.

ekspreskasa wiek kredytobiorcy

ekspreskasa wiek pożyczkobiorcy

Na stronie znajdziemy oczywiście standardowy kalkulator pożyczkowy. Są też ogólnodostępne wzór umowy i formularz informacyjny na temat pożyczki.

Warto odnotować, że Ekspres Kasa oprócz standardowych metod komunikacji deklaruje możliwość nawiązania kontaktu za pośrednictwem Skype-a (nick: ekspres kas) czy rozmowy GG (76438277).

Na stronie widnieje również logo programu Firma Przyjazna Klientowi. Niestety wrodzony sceptycyzm powoduje, że z lekką ostrożnością traktuję wszelkie wyróżnienia, których otrzymanie wiązało się z koniecznością wniesienia jakiejkolwiek opłaty (tutaj zwanej kosztami uczestnictwa w programie) na rzecz przyznającego. Czy firmy, których nie stać na wnoszenie opłat za uczestnictwo w co rusz to nowym programie, konkursach nie mogą być przyjazne klientowi?

Przyjrzyjmy się ofercie.

Chwilówka z Ekspres Kasy

Ferratum Bank za pośrednictwem Ekspres Kasy jest gotów udzielić pożyczki od 100 zł do 2000 zł na okres 15, 30 lub 60 dni. Pożyczkę tą można przedłużać maksymalnie dwukrotnie. RRSO takiej pożyczki w zależności od terminu spłaty waha się od 1212% do 23053%.

Deklarowana procedura przyznania pożyczki w Ekspres Kasie jest wybitnie prosta. Wystarczy posiadać konto bankowe, numer komórkowy i dowód osobisty, aby po wypełnieniu wniosku (co jak czytamy zajmuje 3 min.) w ciągu maksymalnie 15 minut otrzymać decyzję (ten termin dotyczy dni roboczych i soboty do godz. 18:00). Sam przelew jest realizowany nawet w 10 minut. Przy okazji wnioskowania o pożyczkę pojawia się kolejne niedopowiedzenie dotyczące dróg składania wniosku; raz są to wniosek on-line i telefon do konsultanta, w innym miejscu pojawia się informacja o wniosku składanym SMS-em.

Spłatę pożyczki można przedłużać o okres na jaki była brana.

Pożyczka przeznaczona jest dla osób fizycznych na stałe zameldowanych, zamieszkujących w Polsce, które są w wieku od 18 do 70 lat.

Wypłatę pożyczki otrzymujemy na konto bankowe i na konto bankowe spłacamy nasze zobowiązanie.

Gdyby nie udało się spłacić pożyczki w terminie (poza odsetkami maksymalnymi) koszty wyegzekwowania należności przedstawiają się następująco:

  • 30 zł za pierwsze i
  • 50 zł za każde kolejne (3) wezwania do zapłaty.

 

Ekspres Kasa - pożyczka bez BIK

Takie śmiałe twierdzenie można wysunąć czytając postanowienia dotyczące weryfikacji dotychczasowej historii kredytowej pożyczkobiorcy. Nie pojawia się wzmianka o BIK czy BR, a z działających na Polskim rynku BIG-ów z nazwy wymienione są jedynie KRD i ERIF. Zatem brakuje w tym gronie Infomonitora, który pośrednio informuje o tym czy występują wpisy w BIK czy Rejestrze Bankowym. Jeśli zatem firma ogranicza się do weryfikacji w ERIF czy KRD istnieją przesłanki aby przyjąć, że Ekspres Kasa to tzw. pożyczka bez BIK.

 

Porównanie kosztów pożyczki 500 zł na 30 dni
firmakwota do spłatyRRSOjak zamówić
Panadmoney 550 zł 219% Wniosek
Cashper 625 zł 1410% Wniosek
Ekspres Kasa
640 zł 33465,30% Wniosek
Porównanie kosztów pożyczki 1000 zł na 60 dni
firmakwota do spłatyRRSOjak zamówić
Ofin 1550 zł 1349% Wniosek
Cashper 1450 zł 859% Wniosek
Ekspres Kasa
1550 zł 1349% Wniosek

 

Komentarze   

Asia
0 #1 Asia 2015-04-10 07:49
brałam u nich pożyczkę, polecam, wszystko co tu napisali faktycznie się zgadza, pieniądze są naprawdę bardzo szybko na koncie. Ja potrzebowałam na wakacje last minute, więc było jak znalazł:)
Cytować

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

feniko200

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Szukaj

Powered by JS Network Solutions