Optima

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Optima
optima-logo
Aktualna reklama
Strona WWW
optima strona
Forma umowy telefon lub kurier
Kwota pożyczki 200 - 10.000
Max. termin spłaty 70 tygodni
Możliwość przedłużenia NIE
Wiek pożyczkobiorcy od 18 lat
Dochód TAK
Umowa o pracę NIE
Metoda wypłaty:
 • Przelew
 • Przekaz
 • Gotówka

TAK
TAK
TAK
Weryfikacja BIK TAK
BIG:
 • Infomonitor
 • KRD
 • ERIF
 • KBIG

brak info
brak info
brak info
brak info
Koszty windykacji -
Kraj POLSKA
Dane kontaktowe Optima Sp. z o.o.
al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk
NIP 5833101093
REGON 221009292
KRS 0000355315
Infolinia • 801 800 400
• 664 100 664
Godziny otwarcia
• pn -pt
• sobota
• niedziela
 
7:00 - 21:00
8:00 - 16:00
-
Firmy powiązane:

-
strona internetowa www.optima.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
optima siedziba

Optima - Finanse dla domu

Optima sp. z o.o. jest częścią Dollar Financial Group – założonej w USA międzynarodowej grupy finansowej notowanej na NASDAQ. Kolejna firma z obcym kapitałem, ale wbrew dominującej tendencji firmą kierują Polacy. Chociaż główna siedziba Optimy znajduje się w Gdańsku, najwięcej placówek można znaleźć na terenie województwa śląskiego. To już kolejna firma pozabankowa, która specjalizuje się w obsłudze klienta w domu. W tym celu zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Przy okazji warto również wspomnieć, że spółka jest członkiem założycielem powstałej w 1999 roku Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, która skupia kilkadziesiąt przedsiębiorstw finansowych, w tym banki, przedsiębiorstwa pożyczkowe oraz doradców finansowych. Wstępując do związku firma zobowiązuje się przestrzegać tzw. Zasad Dobrych Praktyk czyli dokumentu opartego na ogólnie przyjętych normach moralnych oraz prawie obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej. Do stowarzyszenia należą również m.in.: Euro Bank, Kruk, Ekspander Advisors.

Strona internetowa Optimy na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie chaotycznej, jednak w trakcie użytkowania okazuje się, że działa sprawnie i nie odbiega od standardów narzuconych przez konkurencję.

Standardowy kalkulator kosztów zawiera tu dwie opcje wyliczeń: dla nowych i stałych klientów. Ze względu na dość bogatą (jak na ten profil działalności) ofertę, na stronie pojawia się również zakładka umożliwiająca odnalezienie placówki, w której możemy zrealizować interesującą nas transakcję.

Oferta pożyczki w Optima.

W Optimie uzyskamy pożyczkę od 200 do nawet 10 000 złotych. Kwota oraz warunki umowy uzależnione są od wybranej przez nas oferty. Ze względu na indywidualne potrzeby klienta, firma ma do zaproponowania kilka rozwiązań:

  • Optima Comfort – to opcja przeznaczona przede wszystkim dla osób, którym zależy na załatwieniu formalności bez wychodzenia z domu. Podobnie, jak Provident czy Bocian Pożyczki, firma oferuje dojazd doradców do miejsca zamieszkania. W ramach tego produktu możemy otrzymać pożyczkę w wysokości do 800 zł jedynie z dowodem osobistym. Klient, który oczekuje wyższej sumy (do 4000 zł), będzie dodatkowo potrzebował dokumentu potwierdzającego dochody. Stali klienci mogą liczyć na kwotę do 10 000 złotych. Zadłużenie spłacamy w formie cotygodniowych rat, a minimalny okres to 20 tygodni. Istnieje również możliwość zaciągnięcia i spłaty pożyczki na konto, dzięki czemu ograniczymy jej koszty.
  • Optima Direct – wybierając tę usługę, możemy liczyć na 3 do 6 tysięcy złotych. Pożyczkę spłacamy w 12 comiesięcznych ratach, przelewem na konto.
  • Optima Mini – to oferta dla tych, którzy potrzebują niewielkiej kwoty na krótki okres czasu. Klient może uzyskać gotówkę „na dowód” od 200 do 1000 złotych, a spłaca ją w jednej racie po 30 dniach.

Oprócz krótkoterminowych pożyczek gotówkowych, firma oferuje również kredyty (gotówkowy, konsolidacyjny i dla przedsiębiorców), pożyczkę pod zastaw złota oraz inne usługi: sprzedaż i skup złota inwestycyjnego i biżuterii, spłaty rachunków oraz przekazy pieniężne za pośrednictwem Western Union.

Kto może się starać o pożyczkę w Optimie? Właściwie każdy obywatel Polski posiadający dowód osobisty i stałe zameldowanie. Figurowanie w rejestrze BIK teoretycznie nie stanowi tu przeszkody. W zależności od wybranej kwoty, firma może wymagać również oświadczenia o dochodach oraz dokumentów potwierdzających zatrudnienie. Na stronie internetowej nie znajdziemy jednak informacji o tym, czy umowa zlecenie bądź umowa o dzieło są również brane pod uwagę. Osoby, które są zainteresowane ofertą, mogą skontaktować się z przedstawicielem, dzwoniąc pod jeden z podanych na stronie numerów infolinii dostępnej siedem dni w tygodniu. Można też zamówić rozmowę z konsultantem, wypełniając formularz kontaktowy, albo udać się bezpośrednio do najbliższej placówki. Według zapewnień firmy, wstępną decyzję pożyczkową udziela się tu już w ciągu pięciu minut, jednak termin otrzymania pieniędzy jest uzależniony od rodzaju wybranej oferty i wysokości pożądanej kwoty. W każdym przypadku klient ma możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania na dowolnym etapie umowy, jednak nie udało mi się znaleźć informacji o tym, czy łączą się z tym jakieś dodatkowe koszty.

Markę Optima najczęściej porównuje się z takimi firmami jak Provident czy Bocian Pożyczki, które również oferują gotówkę „z dostawą do domu”. Jednak to przede wszystkim podobne warunki umowy, a co za tym idzie, koszt całkowity pożyczki, wpływają na fakt, że przedsiębiorstwa te stanowią dla siebie najsilniejszą konkurencję. Z tej trójki „najtańszy” jest Provident, który przy kwocie 400 złotych rozłożonej na 30 tygodniowych rat pobiera sumę w wysokości 674,90 zł, podczas gdy Optima za tę samą stawkę, rozłożoną na 20 rat, wymaga spłaty 796 zł. To zdecydowanie odczuwalna różnica. Jednak przy dłuższym terminie zadłużenia sytuacja wygląda inaczej. Ta sama pożyczka w Providencie podzielona na 45 rat kosztuje nas dodatkowe 339,43 zł (w sumie do spłaty 739,43 zł), a w firmie Optima przy 50 ratach całkowita kwota do spłaty jest niższa niż poprzednia i wynosi 760 zł. Dlatego o ile przy pożyczkach do 40 tygodni lepiej zdecydować się na Provident lub „Bociana”, w przypadku, gdy wybieramy dłuższy termin spłaty, warto przemyśleć ofertę Optimy.


Porównanie kosztów pożyczki 1000 zł na 12 miesięcy
firma koszt Wniosek
Optima 1148 Wniosek
Provident 398,67 Wniosek
Aasa 619 Wniosek

 

 

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

feniko200

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Szukaj

Powered by JS Network Solutions