Bocian Pożyczki

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Bocian Pożyczki
bocian logo
Aktualna reklama
brak reklamy
Strona WWW
bocian www
Forma umowy stacjonarna
Kwota pożyczki 300 - 6.000
Max. termin spłaty 62 tygodnie
Możliwość przedłużenia NIE
Wiek pożyczkobiorcy od 18 do 75 lat
Dochód TAK
Umowa o pracę NIE
Metoda wypłaty:
 • Przelew
 • Przekaz
 • Gotówka

TAK
TAK
TAK
Weryfikacja BIK TAK
BIG:
 • Infomonitor
 • KRD
 • ERIF
 • KBIG

brak info
brak info
brak info
brak info
Koszty windykacji -
Kraj POLSKA
Dane kontaktowe

Everest Finanse
Sp z o.o. sp. k.
ul. Stary Rynek 88
61-772 Poznań

NIP 7772955240
REGON 300486230
KRS 0000493974
Infolinia • 600 100 100
Godziny otwarcia
• pn -pt
• sobota
• niedziela
 
8:00 - 20:00
9:00 - 18:00
9:00 - 16:00
Firmy powiązane:

-
strona internetowa www.bocianpozyczki.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Bocian Pożyczki czyli „GOTÓWKA DO DOMU”

Oto jedno z haseł promujących działalność tego coraz popularniejszego parabanku. Popularność ta jest z pewnością w dużej mierze efektem dość intensywnej kampanii, a w szczególności emisji reklam w telewizji, na co do tej pory pozwoliło sobie niewielu z tej branży.

Bocian pożyczki to marka należąca do Everest Finanse sp. z o. o. sp. k. Firma działa na rynku od 2000 roku i do tej pory udało się jej otworzyć filie we wszystkich wojewódzkich stolicach. Zatrudnia około 1800 pracowników (w tym 1400 to Doradcy Klienta) i uważa się za lidera technologicznego w branży pożyczkowej.

Rzeczywiście, jeśli chodzi o stronę internetową, trudno się do czegoś przyczepić. Jest czytelna i łatwo się w niej odnaleźć. Oprócz standardowego kalkulatora mamy tu również do czynienia z tzw. symulatorem kosztów, który umożliwia sprawdzenie maksymalnej kwoty pożyczki, jaką możemy uzyskać przy zakładanej racie i odwrotnie – wysokość raty, jaką będziemy wpłacać przy pożyczeniu danej kwoty. W razie potrzeby znajdziemy tu również dane firmy oraz adresy większych oddziałów parabanku. Jeśli natomiast mamy dodatkowe pytania, ale nie chcemy wydawać pieniędzy na połączenia telefoniczne, możemy skontaktować się z konsultantem za pomocą live chatu.

Oferta Bocian Pożyczki

„Bocian” ma do zaoferowania pożyczki w kwocie od 300 do 6000 złotych. Na jej uregulowanie klient ma od 18 do 62 tygodni. Jednak największym atutem oferty tego parabanku jest fakt, że wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko złożyć wniosek, co można uczynić na trzy sposoby: wypełniając formularz w zakładce „zamów kontakt”, wysyłając SMS lub dzwoniąc pod numer infolinii podany na stronie. Do 48 godzin powinien oddzwonić Doradca w celu umówienia terminu spotkania w domu klienta. Pożyczkobiorca ma dwie możliwości otrzymania pieniędzy:

  • Pakiet gotówka – wybór tej oferty gwarantuje otrzymanie gotówki „do ręki” natychmiast po podpisaniu umowy. Cotygodniowe raty również będzie odbierał przedstawiciel, składając wizyty domowe.
  • Pakiet przelew – w tym przypadku pieniądze są przelewane na konto i w takiej też formie należy spłacać zadłużenie.

W tym miejscu warto zauważyć, że firma oferuje możliwość wypłaty pożyczki poprzez kartę przedpłaconą VISA z mBanku. To dosyć unikalne rozwiązanie jeśli popatrzeć na firmy pożyczkowe. Klient otrzymuje kartę z gotówką.

O pożyczkę „u Bociana” może starać się każda osoba w wieku od 18 do 75 lat, która ma stałe zameldowanie zaświadczone wpisem w dowodzie osobistym oraz posiada stałe źródło dochodu (wypłata, renta, emerytura). Dokumenty wymagane przy złożeniu wniosku to ksero dowodu osobistego oraz zaświadczenie o dochodach lub kserokopia decyzji przyznania renty albo emerytury. Stali klienci mają możliwość ubiegania się o pożyczkę bez zaświadczeń, jednak zwykle w przypadku kwoty nie wyższej niż 700 złotych. Bardzo ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze usług Bociana, są koszty rzeczywiste. Standardowo w ich skład wchodzą: kwota do wypłaty, ubezpieczenie, opłata przygotowawcza oraz oprocentowanie, jednak wybierając PAKIET GOTÓWKA dodatkowo pojawia się opłata za obsługę pożyczki w domu, która zależy od wysokości naszego zobowiązania oraz czasu jego spłaty. Przy kredycie powyżej tysiąca złotych koszty te są już naprawdę znaczące. Przykładowo, pożyczając 3000 zł w formie gotówki, całkowita kwota do zapłaty (przy minimalnym okresie 35 tygodni) to 5 878,25 zł, podczas gdy opcja PRZELEW kosztuje nas 3 925,18 zł. Nic dodać, nic ująć.

Bocian Pożyczki jest często porównywany z Providentem, głównie przed podobną formę kontaktu z klientem. Najważniejsza różnica polega na tym, że Provident rozkłada raty na minimum 30 tygodni, a marka należąca do Everest Finanse umożliwia spłatę w przeciągu 18 tygodni. W takim przypadku RRSO Bocian Pożyczki będzie niższe, jednak przy wyższych kwotach, kiedy minimalny okres spłaty wzrasta, Provident ze swoją ofertą zdecydowanie wygrywa. Przy podawanym już wcześniej przykładzie 3000 zł i 30 tygodniowym okresie spłaty koszt całkowity wynosi już 5 084,74 zł. Niestety kalkulator kosztów obu firm nie pozwala na dokładne porównanie ofert. Provident zwycięża również elastycznością swojej oferty umożliwiając np. wybranie zamiast tygodniowej - miesięcznej raty. Jeśli interesują Cię szczegóły zachęcam do kontaktu z Providentem.

Pożyczkodawca daje nam również możliwość przedterminowej spłaty. Możemy jej dokonać w każdym momencie i w tym przypadku przysługuje nam „prawo do pomniejszenia niespłaconego łącznego zobowiązania […] o kwotę oprocentowania liczonego za okres przypadający po spłacie pożyczki”. Nie można jednak przedłużyć terminu spłaty. Jeśli spóźniamy się z ratami, firma może naliczyć nam odsetki w wysokości, która nie przekracza czterokrotnej wysokości stopy kredytu lombardowego NBP. W takich sytuacjach należy się skontaktować z Doradcą, który zajmuje się naszą sprawą i jest w stanie zaproponować nam rozwiązanie powstałego problemu. Jednak dokładniejszych informacji mówiących o konsekwencjach ewentualnego zadłużenia nie znajdziemy na stronie.

Porównywanie „Bociana” z innymi propozycjami pozabankowymi nie ma sensu, gdyż firma proponuje inne okresy spłaty. Jednak już pobieżna analiza ofert przedstawionych na stronach internetowych pozwoli wybrać każdemu to, co mu bardziej odpowiada. W wyborze tym może pomóc również nasz spis pożyczek.

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

feniko kampania reklamowa

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Szukaj

Powered by JS Network Solutions