Sąsiad Pożyczki

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Sąsiad Pożyczki
sasiad logo
Aktualna reklama
brak reklamy
Strona WWW
sasiad www
Forma umowy w domu, w oddziale
Kwota pożyczki 200 - 3.000
Max. termin spłaty 60 tygodni
Możliwość przedłużenia TAK
Wiek pożyczkobiorcy od 18
Dochód TAK
Umowa o pracę NIE
Metoda wypłaty:
 • Przelew
 • Przekaz
 • Gotówka

TAK
TAK
TAK
Weryfikacja BIK NIE
BIG:
 • Infomonitor
 • KRD
 • ERIF
 • KBIG

brak info
brak info
brak info
brak info
Koszty windykacji -
Kraj POLSKA
Dane kontaktowe

Sąsiad Sp. z o.o.
ul. Młyńska 6
61-730 Poznań

NIP 7790017026
REGON 630519929
KRS 0000127651
Infolinia • 691 555 777
Godziny otwarcia
• pn -pt
• sobota
• niedziela
 
9:00 - 17:00
-
-
Firmy powiązane:

-
strona internetowa www.sasiad.com.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sasiad siedziba

Pożyczki po sąsiedzku

Ta dość nietypowa, jak na branżę finansową, nazwa ma przede wszystkim budzić zaufanie klienta oraz sprawiać wrażenie dostępności dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Przynajmniej takie założenie przyjęli właściciele tej poznańskiej spółki działającej na rynku od 1991 roku. Czy wybór był adekwatny do profilu działalności, to już sprawa dyskusyjna. Na pewno nie pod względem zasięgu działalności, ponieważ instytucja ta posiada tylko dwie siedziby i to w jednym mieście – Poznaniu. Osobom mieszkającym w innym regionie kraju pozostaje kontakt telefoniczny. Mały zasięg usługi również powodować, że nazwa firmy Sąsiad będzie adekwatna.

Strona internetowa spółki również pozostawia wiele do życzenia. Co prawda jej wizualna odsłona nie odbiega znacząco od powszechnie przyjętych standardów, mamy tu też całkiem przejrzysty kalkulator kosztów z obliczonym RRSO i kosztami całkowitymi. Jednak brakuje zbyt wielu informacji, które dla potencjalnych klientów mogą okazać się niezbędne do oceny wiarygodności marki. Nie znajdziemy m.in. odnośnika do polityki prywatności ani warunków umowy zawarcia pożyczki. Nie dowiemy się też, na jakim terenie, oprócz Poznania, działają przedstawiciele „Sąsiada”, a pozostałe dane o przedsiębiorstwie są mocno okrojone. Co gorsza, niektóre informacje zawarte na stronie okazują się nieaktualne, a nawet sprzeczne ze sobą. Dla przykładu, w opisie Pożyczki Ekspresowej dowiadujemy się, że możemy ją uzyskać na okres 45 dni, jednak w zakładce „Ciekawostki” przeczytamy, że termin spłaty mija już po 30 dniach.

Pierwsze co rzuca się w oczy po otworzeniu strony Pożyczki Sąsiad to fakt używania stylistyki charakterystycznej dla innej, znacznie większej firmy pożyczkowej jaką jest Provident. Dowód - proszę bardzo:

provident piorkosasiad piorko

Jeśli to wydawałoby się komuś za mało wystarczy spojrzeć na logotypy obu firm, Sąsiada w tabeli po prawej i to poniżej. provident logo

Oferta pożyczki od sąsiada

„Sąsiad” to typowy parabank udzielający pożyczek krótkoterminowych. Ich propozycja obejmuje dwie opcje:

  • Pożyczka Ekspresowa – udzielana na okres od 18 do 60 tygodni w kwocie w wysokości od 500 do 3000 złotych. Koszt tej usługi obejmuje oprocentowanie oraz opłata za usługę domową (jeśli umawiamy się z przedstawicielem poza placówką firmy).
  • Pożyczka Sąsiedzka – typowa chwilówka do 1000 złotych, którą spłacamy po 45 dniach. W tym wypadku nie ma naliczanych odsetek, firma pobiera natomiast prowizję. Termin spłaty pożyczki można przedłużać wielokrotnie, każdorazowo na okres od tygodnia do miesiąca. Koszty przedłużenia zaczynają się od 75 złotych i z każdym dodatkowym tygodniem wzrastają o 25 złotych.

Jak zapewnia przedstawiciel „Sąsiada”, potencjalny klient to każdy, kto otrzymuje dochody i jest w stanie potwierdzić to stosownym dokumentem. Może to być m.in. decyzja o przyznaniu waloryzacji emerytury lub renty, umowa o pracę oraz zaświadczenie o zatrudnieniu. Osoby, które korzystały już z usług tej marki, następnym razem nie muszą przedstawiać żadnych dokumentów. Firma nie sprawdza też BIK-u.

Jak wygląda procedura uzyskania pożyczki u „Sąsiada”?

Jeśli mieszkamy w Poznaniu lub okolicach, najprościej będzie wybrać się z dokumentami do jednego z oddziałów. Decyzja zostanie podjęta w 15 minut. Druga opcja to kontakt telefoniczny z konsultantem i umówienie się z nim na spotkanie. W obydwu przypadkach klient otrzymuje wybraną kwotę w gotówce. Spłaty może również dokonać na podany numer konta. Nie wiadomo natomiast, jakie opłaty wiążą się z domową wizytą przedstawiciela tego przedsiębiorstwa.

Trudno jednoznacznie ocenić propozycję przedstawioną nam przez „Sąsiada”, ponieważ nie posiadamy wszystkich ważnych danych, a zwłaszcza tych dotyczących wysokości kwoty pobieranej za odbiór rat pożyczki w domu klienta. Porównanie oferty Pożyczki Ekspresowej tej firmy z doskonale nam znanym Providentem wypada dość blado.

Porównanie kosztów pożyczki 3000 zł na 30 dni
firmaRatakwota do spłatyjak zamówić
Provident 125,76 zł 3772,59 zł Wniosek
Sąsiad 161,41 zł 4842,27 zł Wniosek

Jak widać, różnica w opłatach to prawie tysiąc złotych. Warto jednak zauważyć, że w obu przypadkach mówimy o pożyczce bez obsługi domowej. Pożyczka Sąsiedzka natomiast ma jedną znaczącą zaletę: termin spłaty mija dopiero po 45 dniach, gdy u większości konkurentów mamy na to maksymalnie 30 dni. Przykładowo: przy kwocie 500 złotych zwrócimy łącznie 630 złotych, podczas gdy np. Cashper inkasuje tylko 5 złotych mniej, a pożyczkę musimy spłacić już po miesiącu.

Dodaj komentarz

złamana zasada

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

feniko kampania reklamowa

Informacja z BIK

Ostatnie komentarze

Szukaj

Powered by JS Network Solutions